Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

Uygulamada Aç
phone 0212 854 33 33

Hizmetler

Kontroller

chevron_right Karbon Kaçak Testi chevron_right 1 Yıl-2500 Km Boya Tespit Garantisi chevron_right Detaylı Hasar Sorgu chevron_right Borç Sorgu chevron_right Motor ve Aktarma Grubu chevron_right Motor Üst Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz chevron_right İç Ekspertiz / Elektronik chevron_right Yakıt ve Egzoz Sistemi chevron_right Ön Düzen Kontrolleri chevron_right Arka Düzen Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz / Elektronik Kontroller chevron_right Motor / Mekanik Kontroller chevron_right Kaporta Boya Tespiti chevron_right Tur Assist 3 Ay veya 5000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Değişen Parça Sorgusu chevron_right Tur Assist 1 Ay veya 1000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Grenaj / Kadro / Boya Kontrolü chevron_right Motosiklet Dış / Elektronik Kontroller chevron_right Motorsiklet Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Temel Kontroller chevron_right Hasar Onarım Gözetim Kontroller chevron_right Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Alt Kontroller chevron_right Dış Ekspertiz ve Elektronik Kontroller chevron_right Kaporta ve Boya Kontrolü chevron_right Fren / Süspansiyon / Yanal Kayma Testi chevron_right DYNO testi chevron_right Diagnostic Test (OBD) chevron_right Yol Sürüş Testi chevron_right Hasar Sorgu chevron_right KM Sorgu chevron_right WÜRTH Kaçak Testi

DYNO testi

DYNO testi

Dyno güç testi ile araç motorunun üretebildiği maksimum güç belirlenmektedir.

Dyno Testi Nasıl Yapılır ?

Bu test yapılırken araç motoru en alt devirlerden üst devirlere kadar çıkarılır. Test sırasında vites geçişleri, soğutma sistemi, egzoz gazı, motor ses ve titreşim kontrolleri yapılır. Fabrika güç değeri ile test sonucu karşılaştırılarak motor performansı belirlenir.

Dyno güç testine alınan aracın çekiş sistemi özelliğine göre, 4x4 / 4x2  ya da önden çekiş / arkadan itiş gibi sahip olduğu aktarma organlarının çalışma durumları kontrol edilmiş olur. Dinamometre testi aynı zamanda araç motorunun ürettiği gücün tekerleklere ne kadar iletildiğini de belirlememizi sağlamaktadır. Aktarma organları parçalarından olan, debriyaj kavrama sistemi, şanzıman, diferansiyel, şaft, aks gibi elemanların da arıza tespitini yapmamızı sağlamaktadır.

Dyno güç testi esnasında, motor titreşimi, tekerlek bilyaları, araç içerisi vibrasyonu da kontrol edilmiş olur. Dyno güç testi aracınızın sürüş sırasında göstereceği tepkileri önceden görmemizi sağlayan bir sürüş simülasyonudur.