Diagnostic Test (OBD)

Diagnostic test ile aracın sahip olduğu tüm elektronik ve elektro mekanik sistemlerin kontrol üniteleri üzerinden genel kontrolleri yapılır.

Diagnostic test ile aracınızın sahip olduğu tüm elektronik ve elektro mekanik sistemleri yöneten kontrol üniteleri ile iletişime geçilir.

 

Araç kontrol ünitesinde (Beyninde) katıylı olan tüm pasif ve aktif arıza bildirimleri tespit eder ve raporu oluşturulur.

 

Bu kontroller sonrasında aracın MOTOR ENJEKSİYON -- ATEŞLEME -- GÜÇ ÜRETİMİ -- ABS -- ESP -- ASR -- EDC -- AİRBAG --

OTOMATİK ŞANZIMAN -- AKTARMA ÇEKİŞ SİSTEMİ gibi elektronik ve elektro mekanik sistemlerinin AKTİF yada PASİF durumda olduğu, 

doğru değerler aralığında çalışıp çalışmadığı tespit edilmektedir.

 

Diagnostic test ayrıca aracınızın tüm sinyalizasyon ,konfor,güvenlik gibi sistemlerinide kontrol eder.

Abs modülatörü-Airbag tetikleyici ve şişirici sistemi-Emniyet kemerleri kilitleme sistemi-Koltuk altı yolcu tespit fileleri-Airbag çarpışma sensörleri-

Airbag kablo,soket ve hat üzerine bağlanan direnç ve yüksek omaj oluşturan manipülasyonlarıda tespit etmektedir. Sistem üzerinde oluşan tüm kısa devreler belirlenmektedir.

 

Aracınızın sahip olduğu 4x4 çekiş sistemi kontrolü-- Otomatik şanzıman selenoid valflerin ve şanzıman vites değiştirme alt ve üst limit aşımlarıda kontrol edilmektedir.

 

Diagnostic test ile aracınızın konfor özelliklerinin çalışma durumlarıda belirlenebilmektedir.

Cam düğmeleri, modüler direksiyon üzeri kumanda düğmeleri, şerit takip, sistemi,park asistanı,farlar,sinyaller,stoplar,iç aydınlatmalar,plaka lambaları,seslendirme audıo sistemi,immobilizer,kumanda, anahtar code,direksiyon açı sensörü,far yıkama, sistemi,sunroof, far ve yağmur sensörü,yokuş kalkış desteği gibi aracınızın sahip olduğu tüm farklı kılan sistemleri de kontrol edilmiş olur.

 

Aracınıza diagnostic test yapılırken kullanılan test cihazının kalitesi ve kullandığı programın lisanslı olması çok önemlidir.

EFT OTO EKSPERTİZ tüm şubelerinde AVRUPANIN tercih ettiği HELLA GUTMANN SOLUTİONS test cihazını kullanmaktadır.