Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Arabanın Anahtar Pili (Uzaktan Kumandalı Anahtar) Nasıl Değiştirilir?

Arabanın Anahtar Pili (Uzaktan Kumandalı Anahtar) Nasıl Değiştirilir?

Arabanızın anahtarının menzili azalmışsa, düğmeler dokunmanıza yanıt vermiyorsa veya araç yakınlığını tanımada sorun yaşıyorsa anahtarlığın pili muhtemelen bitmiştir. Evet, anahtarlığınızdaki pili değiştirmek mümkün ve düşündüğünüzden daha kolay. Tek ihtiyacınız olan küçük, düz uçlu bir tornavida ve yeni bir pil.

Adım 1: Anahtarı Açmak İçin Çentiği Bulun

Bu en zor kısımdır, çünkü çentik açık olmayabilir. Bazı ünitelerde üstte küçük bir boşluk vardır, ancak diğerleri için acil durum anahtarının dışarı çıktığı bağlantı noktasını incelemeniz gerekebilir.

  

Adım 2: Açmak İçin Tornavidayı Kullanın

Düz uçlu tornavidayı yuvaya kaydırın ve tornavida ile açın. Ünitenin tamamı ortadan ikiye doğru açılarak içinde yuvarlak bir pil ortaya çıkmalıdır.
 

 


 

Adım 3: Pilin Türünü Belirleyin

İçindeki pile yakından bakın ve üzerinde pilin hangi model olduğunu ortaya çıkaracak işaretlere bakın. Aynı türden yepyeni bir pil satın alın.

  

Adım 4: Eski Pili Yenisi İle Değiştirin

Parmağınızla çıkarırsanız eski pil kolaylıkla çıkar. Yeni pili eskisinin olduğu yere takın.
 

 

 

 

Adım 5: Anahtarın Kapağını Geri Kapatın

Artık yeni bir anahtarınız olduğuna göre, anahtarlığı kapatabilirsiniz. Kapağı üstten eliniz ile sıktığınızda yerine oturması gerekir. Satın aldığınız yedek pilin kalitesine, ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak, pili her beş yılda bir değiştirmeniz gerekebilir.

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33

Hizmetler

Kontroller

chevron_right Karbon Kaçak Testi chevron_right 1 Yıl-2500 Km Boya Tespit Garantisi chevron_right Detaylı Hasar Sorgu chevron_right Borç Sorgu chevron_right Motor ve Aktarma Grubu chevron_right Motor Üst Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz chevron_right İç Ekspertiz / Elektronik chevron_right Yakıt ve Egzoz Sistemi chevron_right Ön Düzen Kontrolleri chevron_right Arka Düzen Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz / Elektronik Kontroller chevron_right Motor / Mekanik Kontroller chevron_right Kaporta Boya Tespiti chevron_right Tur Assist 3 Ay veya 5000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Değişen Parça Sorgusu chevron_right Tur Assist 1 Ay veya 1000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Grenaj / Kadro / Boya Kontrolü chevron_right Motosiklet Dış / Elektronik Kontroller chevron_right Motorsiklet Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Temel Kontroller chevron_right Hasar Onarım Gözetim Kontroller chevron_right Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Alt Kontroller chevron_right Dış Ekspertiz ve Elektronik Kontroller chevron_right Kaporta ve Boya Kontrolü chevron_right Fren / Süspansiyon / Yanal Kayma Testi chevron_right DYNO testi chevron_right Diagnostic Test (OBD) chevron_right Yol Sürüş Testi chevron_right Hasar Sorgu chevron_right KM Sorgu chevron_right WÜRTH Kaçak Testi