Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Aracımı Yağsız Çalıştırırsam Ne Olur?

Aracımı Yağsız Çalıştırırsam Ne Olur?

 

Aracınızı sıvısız veya az sıvıyla çalıştırmak, sizin veya yolu sizinle paylaşan herkes için tehlikeli olabilir. Ayrıca maliyetli onarım faturaları, daha düşük güç ve yakıt ekonomisi ile sonuçlanabilir ve sizi araç değerinin düşmesine yol açabilir. Az ya da hiç yağı olmayan bir motoru sürmek motora zarar verir. Yağ çubuğundaki düşük yağ, motorun yağ kaçırdığını veya yağ yaktığını gösterebilir. Bu da hasara neden olabilir.

Düşük soğutuculu bir motor, verimliliği düşürür ve motorun aşırı ısınmasına neden olabilir.

Servo direksiyon rezervuarının azalmasına izin verirseniz direksiyon zor dönecek veya hiç dönmeyecektir. Bu da kazaya neden olabilir.

Düşük fren sıvısı, suyun hatları kirlettiği ve paslanarak bir sızıntıya neden olduğu anlamına gelebilir.

Düzensiz fren basıncı veya fren olmaması frenleme zorluğu anlamına gelir. Sürücü ve yoldaki herkes için ciddi bir güvenlik tehlikesidir!

Cam yıkama sıvısı eksik olduğunda, cam kirlenirse veya çamur sıçrarsa yolu görmekte zorluk yaşanması tehlikeli olabilir. Bu nedenle, ön camınızı temizlemek için ön cam yıkama sıvınız olduğundan emin olun.

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33

Hizmetler

Kontroller

chevron_right Karbon Kaçak Testi chevron_right 1 Yıl-2500 Km Boya Tespit Garantisi chevron_right Detaylı Hasar Sorgu chevron_right Borç Sorgu chevron_right Motor ve Aktarma Grubu chevron_right Motor Üst Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz chevron_right İç Ekspertiz / Elektronik chevron_right Yakıt ve Egzoz Sistemi chevron_right Ön Düzen Kontrolleri chevron_right Arka Düzen Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz / Elektronik Kontroller chevron_right Motor / Mekanik Kontroller chevron_right Kaporta Boya Tespiti chevron_right Tur Assist 3 Ay veya 5000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Değişen Parça Sorgusu chevron_right Tur Assist 1 Ay veya 1000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Grenaj / Kadro / Boya Kontrolü chevron_right Motosiklet Dış / Elektronik Kontroller chevron_right Motorsiklet Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Temel Kontroller chevron_right Hasar Onarım Gözetim Kontroller chevron_right Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Alt Kontroller chevron_right Dış Ekspertiz ve Elektronik Kontroller chevron_right Kaporta ve Boya Kontrolü chevron_right Fren / Süspansiyon / Yanal Kayma Testi chevron_right DYNO testi chevron_right Diagnostic Test (OBD) chevron_right Yol Sürüş Testi chevron_right Hasar Sorgu chevron_right KM Sorgu chevron_right WÜRTH Kaçak Testi