Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !

TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !

Ülkemizde bu günlerde otomobil fiyatlarının yükselmesine alışkınızdır. İkinci el ve sıfır araçların fiyatlarının bu denli yükselmesi çoğumuzu etkilemekte ve ekonomik araçlara yönelim hızla artmaktadır. Ancak ülkemizde satışta olan öyle bir otomobil var ki, bu otomobil parasıyla yapabileceklerinizi hayal dahi etmekte zorluk çekebilirsiniz. 

Sahibinden.com platformunda ilan verilmiş olan Bugatti Chiron model araç tam tamına 50.000.000 TL lik fiyat etiketi ile satışa sunulmuş. Çoğumuz için dudak uçuklatan bu fiyat gerçekten yüksek görünüyor. Ancak, 50 milyon TL verip bu aracı aldığınızda, elde edeceğiniz donanım ve özelliklere gelin birlikte kısaca bir göz atalım.2020 Model ve daha 0 kilometrede olan aracımız, dünyanın en lüks sport araçlarından biridir. 50 milyon TL’ye dünyanın en lüks sayılı araçlarından birine binmek bir yana dursun, araç sizin için özel üretim olarak geldiği için, büyük ihtimal dünyadaki bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda üretilmiş bir otomobile sahip olacaksınız. Bu sayede aracınızı satmayı düşündüğünüzde, ilan başlığına gönlünüz rahat bir şekilde “Türkiye’de tek, emsalsiz, sadece 1 tane var” gibi başlık ibareleri ekleyebilirsiniz.


 


Hadi biraz teknik özelliklerine göz atalım;

Binek araç sınıfında olan ve F sınıfı segmente sahip otomobil, 2 kapılı coupe tipinde olarak üretiliyor. 16 silindire sahip ve benzinli motoru, 1500 hp gücüne sahip. Bu aracı şehir içinde kullanmak isterseniz (Ne kadar istersiniz bilinmez ama) 35,2 lt şehir içi yakıt tüketimi, uzun yolda ise 15,2 lt gibi bir yakıt tüketimi mevcut. Pek tabii, 1500 hp gücünde saatte 420 km hıza çıkabilen, 0 kmden 100 km hıza sadece 2,5 saniyede ulaşabilen, 7 ileri vitese ve 4x4 çekişe sahip bu canavarı doyurabilmek kolay olmayacaktır. 7993 cc motor hacmine sahip Bugatti Chiron, 1600 Nm / 2000 rpm maksimum tork gücüne sahip. Benzinli EURO 6 motoru ile, 100 litrelik yakıt depo hacmine de sahiptir. Uzunluğu ortalama 4.5 metre genişliği ise ortalama 2 metre, yüksekliği spor bir arabaya göre bile düşük sayılabilecek 1.2 metre olarak fabrikadan çıkmaktadır. Aracımız tam tamına 1995 kg ağırlığında üretilmiştir.

Son olarak ülkemizde araç sahipleri için büyük problem gibi görülen yıllık MTV  (Motorlu Taşıtlar Vergisi) 50.000.000 TL’ye alacağınız bu canavar için, yıllık sadece 50.107,00 TL olarak belirlenmiştir. Basitce sadece MTV ödemesi ile bile her yıl 50 bin liralık bir 2000-2005 model ekonomik bir araç alabileceğiniz Bugatti Chiron, çok uzun süre listelerin yıldızı olmaya devam edecek gibi görünüyor.


İlanı görmek için buraya tıklayınız.
 

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33

Hizmetler

Kontroller

chevron_right Karbon Kaçak Testi chevron_right 1 Yıl-2500 Km Boya Tespit Garantisi chevron_right Detaylı Hasar Sorgu chevron_right Borç Sorgu chevron_right Motor ve Aktarma Grubu chevron_right Motor Üst Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz chevron_right İç Ekspertiz / Elektronik chevron_right Yakıt ve Egzoz Sistemi chevron_right Ön Düzen Kontrolleri chevron_right Arka Düzen Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz / Elektronik Kontroller chevron_right Motor / Mekanik Kontroller chevron_right Kaporta Boya Tespiti chevron_right Tur Assist 3 Ay veya 5000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Değişen Parça Sorgusu chevron_right Tur Assist 1 Ay veya 1000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Grenaj / Kadro / Boya Kontrolü chevron_right Motosiklet Dış / Elektronik Kontroller chevron_right Motorsiklet Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Temel Kontroller chevron_right Hasar Onarım Gözetim Kontroller chevron_right Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Alt Kontroller chevron_right Dış Ekspertiz ve Elektronik Kontroller chevron_right Kaporta ve Boya Kontrolü chevron_right Fren / Süspansiyon / Yanal Kayma Testi chevron_right DYNO testi chevron_right Diagnostic Test (OBD) chevron_right Yol Sürüş Testi chevron_right Hasar Sorgu chevron_right KM Sorgu chevron_right WÜRTH Kaçak Testi