Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Hava Filtre Kabini Kırılırsa Ne Olur ?

hava filtre kabiniHava filtre kabini sabit değil oynuyor,borusu işlemli,klips vidaları eksik,kelepçeleri gevşek, ne demek?

Hava filtre kabini ve boruları motorun içerisine filtre ettiği havayı göndermek üzere tasarlanmış sistemdir.Sistem parçaları motora yakın bölümde konuşlandırılmış ve uygun vida klips gibi sabitleme elemanları ile tutturulmuştur. Hava filtre sistemi parçaları üzerinde eksik klips vida var ise tamamlayınız işlem görmüş parçaları yenisi ile değiştiriniz.

Kabin kırık,ne demek?

Hava filtre kabini üzerinde görülen kırık iki sebeple meydana gelebilir, kabin sökülüp takılırken teknisyen hatası ile kırılmış olabilir yada araç kabin tarafından önden hasar aldığında kırılmış olabilir. Kırık kabinin yenisi ile değişimini sağlayınız. Kırık kabin motor içerisine toz ve pislik bulunan havayı göndererek araç motorunun zarar görmesine neden olabilir.

İptal edilmiş filtre bağlanmış,ne demek?

Hava filtre kabin tipi ve hacmi otomobil üreticilerinin mühendislik hesapları sonucunda belirlenir.  Sonradan farklı tip yapılan montajlar yada iptaller sistem üzerindeki hava debi değerlerinin değişmesine sebep olabilir. Oto ekspertiz tarafından kontrol ettiriniz.

 

Diğer Yayınlar

İstanbul da Nerede Oto Ekspertiz Yaptırabilirim?
Oto Ekspertiz Uygulaması
Zafer Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yunus Emre Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yeşilkent Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yenikent Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Üçevler Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Turgut Özal Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Talatpaşa Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Şehitler Mahallesi Oto Ekspertiz
phone 0212 854 33 33