Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Hava Filtre Kabini Kırılırsa Ne Olur ?

hava filtre kabiniHava filtre kabini sabit değil oynuyor,borusu işlemli,klips vidaları eksik,kelepçeleri gevşek, ne demek?

Hava filtre kabini ve boruları motorun içerisine filtre ettiği havayı göndermek üzere tasarlanmış sistemdir.Sistem parçaları motora yakın bölümde konuşlandırılmış ve uygun vida klips gibi sabitleme elemanları ile tutturulmuştur. Hava filtre sistemi parçaları üzerinde eksik klips vida var ise tamamlayınız işlem görmüş parçaları yenisi ile değiştiriniz.

Kabin kırık,ne demek?

Hava filtre kabini üzerinde görülen kırık iki sebeple meydana gelebilir, kabin sökülüp takılırken teknisyen hatası ile kırılmış olabilir yada araç kabin tarafından önden hasar aldığında kırılmış olabilir. Kırık kabinin yenisi ile değişimini sağlayınız. Kırık kabin motor içerisine toz ve pislik bulunan havayı göndererek araç motorunun zarar görmesine neden olabilir.

İptal edilmiş filtre bağlanmış,ne demek?

Hava filtre kabin tipi ve hacmi otomobil üreticilerinin mühendislik hesapları sonucunda belirlenir.  Sonradan farklı tip yapılan montajlar yada iptaller sistem üzerindeki hava debi değerlerinin değişmesine sebep olabilir. Oto ekspertiz tarafından kontrol ettiriniz.

 

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33