Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Hava Filtresi Nerede?

Hava Filtresi Nerede?


Mantıksal olarak, kabin filtresinin gelen havayı filtrelemesi için klima sisteminde bir yerde olması gerekir. Bazı üreticiler, devridaimin konumuna bağlı olarak devridaim havasını da filtreleyebileceği bir yere yerleştirir.
 

 

 

Genel olarak, kabin hava filtresi üç yerden birinde bulunabilir:

⦁     Torpido Gözünün Arkası: Genelde torpido gözünün arkasında bulunan kabin hava filtresini bulacaksanız. Bu filtreye ulaşabilmek için, genelde kutunun arkasında bulunan küçük bir paneli çıkarmanız gerekir. Bazen durumlarda ise tüm torpido gözü sökerek ulaşmanız gerekebilir.

⦁     Kaputun Altında: Birçok araç için, temiz hava girişi, havaya maruz kaldığı ancak rüzgara maruz kalmadığı ön cam kaportasındadır. Bu kabin filtresine ulaşmak için, kaputu kaldırmanız ve plastik kapağı çıkarmanız gerekir.

⦁     Ön Panelin Arkası: Birkaç araçta ön göğüste başka bir yerde kabin hava filtresi bulunur. Bunların çoğu yolcu tarafında, torpido gözünün üstünde veya altında bir yerde bulunmaktadır, ancak birkaçı da sürücü tarafında bulunabilir.
 

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33

Hizmetler

Kontroller

chevron_right Karbon Kaçak Testi chevron_right 1 Yıl-2500 Km Boya Tespit Garantisi chevron_right Detaylı Hasar Sorgu chevron_right Borç Sorgu chevron_right Motor ve Aktarma Grubu chevron_right Motor Üst Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz chevron_right İç Ekspertiz / Elektronik chevron_right Yakıt ve Egzoz Sistemi chevron_right Ön Düzen Kontrolleri chevron_right Arka Düzen Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz / Elektronik Kontroller chevron_right Motor / Mekanik Kontroller chevron_right Kaporta Boya Tespiti chevron_right Tur Assist 3 Ay veya 5000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Değişen Parça Sorgusu chevron_right Tur Assist 1 Ay veya 1000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Grenaj / Kadro / Boya Kontrolü chevron_right Motosiklet Dış / Elektronik Kontroller chevron_right Motorsiklet Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Temel Kontroller chevron_right Hasar Onarım Gözetim Kontroller chevron_right Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Alt Kontroller chevron_right Dış Ekspertiz ve Elektronik Kontroller chevron_right Kaporta ve Boya Kontrolü chevron_right Fren / Süspansiyon / Yanal Kayma Testi chevron_right DYNO testi chevron_right Diagnostic Test (OBD) chevron_right Yol Sürüş Testi chevron_right Hasar Sorgu chevron_right KM Sorgu chevron_right WÜRTH Kaçak Testi