Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Sistem Hortum ve Rekorlardaki Yağlanma Nasıl Tespit Edilir?

hortum ve rekorlarSistem hortum ve rekorlarında yakıt kaçağı var, ne demek?

Yakıt sistemleri bir çok rekor,hortum, boru, conta ve oring gibi sızdırmazlık elemanlerından oluşur. bu elemanlar üzerinde gevşeme yada özellik kaybı oluştuğunda yakıt kaçağı görülür.. yakıtlar alavlenici parlayıcı özellikte oldukları için kaçak tehlike oluşturur. sistem kaçaklarını oto ekspertiz tarafından kontrol ettiriniz.

Sistem üzerinde yoğun yakıt kaçağı var, ne demek?

Yakıt sistemi üzerinde bir çok noktada bağlantı ve sızdırmazlık elemanları mevcuttur, yoğun yakıt kaçağı görüldü ise bu noktalarda aşırıgevşeme,kırılma,çatlama yada hortum ve borularda kopma söz konusu olabilir. yakıtlar yanıcı ve parlayıcı özellikte oldukları için yakıt kaçağı tehlike oluşturur, sistem genelini acil kontrol ettiriniz.

Hortum ve rekorlarda terleme var ne demek?

Günümüzde bir çok aracın motoru turbo besleme sistemine sahiptir..turbo havayı şıkıştırarak motrun içerisine gönderir. şıkıştırılan hava ısınır turbo sistemi hareketli parçaları yağ ile sürekli yağlanır ısıylada karşılaşınca yağ buharı meydana gelir sistem basınçlı bir sistem olduğundan zaman içerisinde hortum ve rekorlarda terleme meydana gelir, önemli olan bu terlemelerin takip edilerek aşırı kaçak oluşumunu gözlmlemektir.. terlemenin ötesinde aşırı yağlanma oluşumu gözlemlenir ise turbo sistem bakım ve kontrolleri yapılmalıdır.

 

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
Nöbetçi Oto Ekspertiz Şubelerimiz
Bursa Osmangazi Oto Ekspertiz
Bursa Nilüfer Oto Ekspertiz
Çorlu Oto Ekspertiz Yol Tarifi
Tekirdağ Oto Ekspertiz
Çorlu Oto Ekspertiz
Yakuplu Oto Ekspertiz
Kavaklı Oto Ekspertiz
Gürpınar Oto Ekspertiz
phone 0212 854 33 33