Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Karter Kontrolleri Hakkında Bilgiler - Oto Ekspertiz

Otomobil KarterKarterde Yağlanma Var Ne Demek?

Karter motorun yağ tankıdır, motor yağı karterin içerisinde bulunur, karteri yerine sabitleyen bir çok etraf civatası sızdırmazlık contası bulunur.Karter bölgesinde görülen yağlanma civata gevşemesi,conta bozulması gibi durumlar sonucunda oluşabilir. Yağlanma takip edilerek aşırı kaçağa yada damlatmaya dönüştüğünde müdahale edilmelidir. Karter üzerinde kırık yada çatlak olup olmadığı da oto ekspertiz tarafından test edilmelidir.

Karterde Aşırı Yağ Kaçağı Damlatma Var Ne Demek?

Karter motorun yağ tankıdır, motor yağı karterin içerisinde bulunur, karteri yerine sabitleyen bir çok etraf civatası sızdırmazlık contası bulunur.Karter bölgesinde görülen yağlanma civata gevşemesi,conta bozulması gibi durumlar sonucunda oluşabilir. Yağlanma takip edilerek aşırı kaçağa yada damlatmaya dönüştüğünde müdahale edilmelidir. Karter üzerinde kırık yada çatlak olup olmadığı da test edilmelidir.

Karterde Vuruk Ezik İşlem Var Ne Demek?

Karter motorun en alt kısmında bulunan yağ tankıdır.İçerisinde motor yağı ile birlikte araç tipine göre, yağ şamandırası-yağ pompa borusu-yağ sıcaklık okuyucusu bulunabilmektedir. Karter üzerinde ezik, vuruk yada tamir işlemi var ise  kontrol edilerek yağ sızdırmadığından, yağ analiz sistemlerinin düzgün çalıştığından emin olunmalıdır. gerekli kontrolleri sağlayınız

 

 

Diğer Yayınlar

İstanbul da Nerede Oto Ekspertiz Yaptırabilirim?
Oto Ekspertiz Uygulaması
Zafer Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yunus Emre Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yeşilkent Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yenikent Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Üçevler Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Turgut Özal Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Talatpaşa Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Şehitler Mahallesi Oto Ekspertiz
phone 0212 854 33 33