Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Karter Kontrolleri Hakkında Bilgiler - Oto Ekspertiz

Otomobil KarterKarterde Yağlanma Var Ne Demek?

Karter motorun yağ tankıdır, motor yağı karterin içerisinde bulunur, karteri yerine sabitleyen bir çok etraf civatası sızdırmazlık contası bulunur.Karter bölgesinde görülen yağlanma civata gevşemesi,conta bozulması gibi durumlar sonucunda oluşabilir. Yağlanma takip edilerek aşırı kaçağa yada damlatmaya dönüştüğünde müdahale edilmelidir. Karter üzerinde kırık yada çatlak olup olmadığı da oto ekspertiz tarafından test edilmelidir.

Karterde Aşırı Yağ Kaçağı Damlatma Var Ne Demek?

Karter motorun yağ tankıdır, motor yağı karterin içerisinde bulunur, karteri yerine sabitleyen bir çok etraf civatası sızdırmazlık contası bulunur.Karter bölgesinde görülen yağlanma civata gevşemesi,conta bozulması gibi durumlar sonucunda oluşabilir. Yağlanma takip edilerek aşırı kaçağa yada damlatmaya dönüştüğünde müdahale edilmelidir. Karter üzerinde kırık yada çatlak olup olmadığı da test edilmelidir.

Karterde Vuruk Ezik İşlem Var Ne Demek?

Karter motorun en alt kısmında bulunan yağ tankıdır.İçerisinde motor yağı ile birlikte araç tipine göre, yağ şamandırası-yağ pompa borusu-yağ sıcaklık okuyucusu bulunabilmektedir. Karter üzerinde ezik, vuruk yada tamir işlemi var ise  kontrol edilerek yağ sızdırmadığından, yağ analiz sistemlerinin düzgün çalıştığından emin olunmalıdır. gerekli kontrolleri sağlayınız

 

 

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33