Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Lastik Kontrolleri İle İlgili Bilgiler - Oto Ekspertiz

Kış tipi lastikler Yaz ayları kullanımı için uygun mudur?

Kış tipi lastikler sıcak havalara uygun değildir. Uzun ömürlü olmaları için her lastiğin kendi mevsiminde kullanılması gerekir. Oto Ekspertiz raporunuzda lastikleriniz için uygun değildir yazıyor ise araç ekspertizi sırasında araçta mevsime uygun olmayan bir lastik var demektir.

Lastiklerde Aşırı deformasyon var, ne demek?

Aşırı deforme olmuş bir lastik tutunma özelliğini kaybetmiş demektir, üzerindeki deformasyonlar sebebiyle de araç süratlen dikçe lastik ısısı artarak patlama durumu söz konusu olabilir. lastiklerin yenileri ile değişimini sağlayınız.

Lastikte derin kesik ve yarıklar var, ne demek?

Derin kesik ve yarıklar lastiğin ilk olarak bu kısımlardan patlayacağını gösterir, derin kesik ve yarıkları olan lastik ile sürat yapmayınız ve yenisi ile değiştiriniz.

Lastikte balon var, ne demek?

Lastik yanak kısmında oluşan balon lastiğin değişmesi gerektiğini gösterir.Kaldırım sürtmesi yada sert bir noktaya temas sonucu balon oluşabilmektedir. Balon oluşan lastiği acilen değiştiriniz.

Lastik tipleri farklı, ne demek?

Araç üzerindeki lastiklerim tümünün aynı marka ve modelde olması gerekir. Farklı markalarda olan lastiklerin taban ve yanak yapıları hız değerleri farklı olabilir. Lastik üzerindeki tutunma ve su boşaltma kanal ve desenleri de farklı olabilir bu sebeple her farklı lastik farklı sürüş özelliklerine neden olur. Araç üzerinde tüm lastiklerin aynı marka ve tipte olmasını sağlayınız.

Bu kontroller aracın mekanik alt kontrolleri sırasında yapılır.Ayrıca Oto ekspertiz işlemleri sırasında Mekanaik alt kontrolleri incelemek için bakınız.

Lastiklerin durumu nasıl kontrol edilir sorusunun cevabı ise yukarıdaki kontrolleri oto ekspertiz hizmeti kapsamında yaptırmak olacaktır.

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33