Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Oto Ekspertiz - Lastik Kontrolleri ve Sorunları

araba lastiğiKıştipi ne demek?

Araç üzerindeki lastikler kış koşulları kullanımına uygun lastikler anlamına gelir. Kış lastikleri +7 cc ve altındaki sıcaklıklarda kullanılmalıdır. Bu lastikler yaz kullanımı için uygun olmayan,yaz koşullarında  fren mesafesini uzatan lastiklerdir.

Aşırı deformasyon var, ne demek?

Aşırı deforme olmuş bir lastik tutunma özelliğini kaybetmiş demektir, üzerindeki deformasyonlar sebebiyle de araç süratlen dikçe lastik ısısı artarak patlama durumu söz konusu olabilir. lastiklerin yenileri ile değişimini sağlayınız

Derin kesik ve yarıklar var, ne demek?

Derin kesik ve yarıklar lastiğin ilk olarak bu kısımlardan patlayacağını gösterir, derin kesik ve yarıkları olan lastik ile sürat yapmayınız ve yenisi ile değiştiriniz.

Balon var, ne demek?

Lastik yanak kısmında oluşan balon lastiğin değişmesi gerektiğini gösterir.Kaldırım sürtmesi yada sert bir noktaya temas sonucu balon oluşabilmektedir. Balon oluşan lastiği acilen değiştiriniz.

Lastik tipleri farklı, ne demek?

Araç  üzerindeki lastiklerim tümünün aynı marka ve modelde olması gerekir. Farklı markalarda olan lastiklerin taban ve yanak yapıları hız değerleri farklı olabilir. Lastik üzerindeki tutunma ve su boşaltma kanal ve desenleri de farklı olabilir bu sebeple her farklı lastik farklı sürüş özelliklerine neden olur. Araç üzerinde tüm lastiklerin aynı marka ve tipte  olmasını sağlayınız.

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33

Hizmetler

Kontroller

chevron_right Karbon Kaçak Testi chevron_right 1 Yıl-2500 Km Boya Tespit Garantisi chevron_right Detaylı Hasar Sorgu chevron_right Borç Sorgu chevron_right Motor ve Aktarma Grubu chevron_right Motor Üst Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz chevron_right İç Ekspertiz / Elektronik chevron_right Yakıt ve Egzoz Sistemi chevron_right Ön Düzen Kontrolleri chevron_right Arka Düzen Kontrolleri chevron_right Dış Ekspertiz / Elektronik Kontroller chevron_right Motor / Mekanik Kontroller chevron_right Kaporta Boya Tespiti chevron_right Tur Assist 3 Ay veya 5000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Değişen Parça Sorgusu chevron_right Tur Assist 1 Ay veya 1000 Km Mekanik Garantisi chevron_right Grenaj / Kadro / Boya Kontrolü chevron_right Motosiklet Dış / Elektronik Kontroller chevron_right Motorsiklet Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Temel Kontroller chevron_right Hasar Onarım Gözetim Kontroller chevron_right Mekanik Kontroller chevron_right Mekanik Alt Kontroller chevron_right Dış Ekspertiz ve Elektronik Kontroller chevron_right Kaporta ve Boya Kontrolü chevron_right Fren / Süspansiyon / Yanal Kayma Testi chevron_right DYNO testi chevron_right Diagnostic Test (OBD) chevron_right Yol Sürüş Testi chevron_right Hasar Sorgu chevron_right KM Sorgu chevron_right WÜRTH Kaçak Testi