Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Oto Ekspertiz Yaptırmanın Önemi Nedir?

Merhabalar bu yazımızda ikinci el araç alırken veya satarken oto ekspertiz yaptırmanın önemi ile alakalı bazı bilgiler paylaşacağım.

Aldığım Aracın Kaporta Durumu Nedir?

Araç alıp satarken en çok duyduğumuz şeylerden biri olan "Kazası var mı?, takla atmış mı?, yan yatmış mı?" gibi sorulardır. Bunların alıcı tarafından bilinmesinin tek yolu satan kişinin vermiş olduğu beyandır. Bu beyanın ne kadar doğru olup olmadığı meçhuldur. Ayrıca araç satıcısının da bu kazalardan veya değişen-boyalı parçalardan haberi olmayabilir, daha önceki araç sahibinden gelen hasarlar, değişmiş-boyalı parçalar olabilir. Bunu normal bir tüketicinin tespit edebilmesi veya görebilmesi mümkün değildir. Günümüz şartlarında teknolojinin de çok hızlı gelişmesi ile birlikte onarım tarafında işçilik düzeyi çok yukarılara çıkmıştır. Araç onarımı, parça değişimi ve boyanmasında işçilik kalitesinin yükselmesi ile birlikte, araçların dış görünüşü mükemmele yakın görünse dahi, aslında gerçek durumu çok iyi gizlenebilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak için ve aldığınız aracın başına geçmişte ne gibi kazalar veya durumlar geldiğini öğrenmenin tek yolu oto ekspertizden geçmektedir. 

Ekspertiz Firmalarına Güvenebilir miyiz?

Araç ekspertizi çok detay ve dikkat isteyen bir iş koludur. Bu konuda iyi eğitimli ve tecrübeli ekspertiz teknisyenlerinin çalıştığı ve işini profesyonel anlamda iyi yapan firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. EFT Oto Ekspertiz olarak tüm şube çalışanlarımızın TSE tarafından Meslek Yeterlilik Belgeleri ve ustalık belgeleri mevcuttur. Ekspertiz üzerine uzun süren eğitimler almış ve gerekli tüm sınavlardan başarı ile geçerek ekspertiz teknisyeni olma hakkına sahip olmuşlardır. Resmi olarak tüm gereklilikleri yerine getiren şubelerimiz de, TSE tarafından düzenli bir şekilde denetlenerek, kullandığımız tüm ölçüm cihazları ve aparatlar test edilmekte ve standartlara uygun halde, güncel tutulması sağlanmıştır. Bu sebeple EFT Oto Ekspertiz gibi işini iyi yapan, profesyonel ve kurumsal firmalarda ekspertiz yaptırmak tabii ki de GÜVENİLİRDİR. 

Nerelerde Ekspertiz Yaptırabilirim?

Almayı düşündüğünüz araç bulunduğunuz şehirde olmayabilir yada ikamet ettiğiniz yere çok uzak bir yerde olabilir. Sonuçta araç piyasası çok geniş ve tüm ülkede devam eden bir piyasa olduğundan çok iyi durumda veya uygun araçlar gerek İstanbul'un gerek Türkiye'nin heryerinde bulunabiliyor. Sizler almak istediğiniz aracı 60'dan fazla hizmet noktası ve şubesi bulunan EFT Oto Ekspertiz'de kolayca ekspertiz ettirebilirsiniz. İstanbul'un neredeyse her semtinde olmak üzere Türkiye'de de hemen hemen her ilde mutlaka bir hizmet noktası veya şubesi bulunması sayesinde almak istediğiniz araç için ekspertiz hizmetinin hemen hemen her il ve ilçede EFT Oto Ekspertiz'de yaptırabilirsiniz. Hangi il ve ilçelerde hizmet verdiğimizi BURAYA tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Bulduğunuz araç için ekspertiz yaptırmayı düşünüyorsanız hemen tek tıkla ve kolayca online randevu oluşturmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Yaptıracağınız ekspertizin detaylarını ve hangi noktaların kontrol edildiğini öğrenmek için BURAYA tıklayarak örnek raporumuzu inceleyebilirsiniz.

Her anlamda detaylı bilgi, teknik destek veya telefon aracılığı ile randevu almak için ise 0212 854 33 33 no'lu müşteri hizmetleri numaramıza ulaşabilirsiniz. Tüm detaylar, fiyatlar, bayilik ve geri kalan tüm işlemleriniz için ayrıca www.eftotoekspertiz.com adresimize uğramayı unutmayın!

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33