Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Turboda Ötme Nedir?

Turboda ötme sorunuTurbo da ötme sesi var ne demektir? 

Turbo da ötme ve ses tespit edildiyse şu proplemler oluşabilir; turbo mili ve yataklarında aşırı aşınma oluşmuştur, yatak ve milde oluşan bu boşluk tirbün de eksenel gezinti yaratarak kanatcıkların salyangoza sürtmesi söz konusu olabilir, turbonun kontrolleri sağlanmalıdır, bu şekilde kullanılan bir turbonun kilitlenmesi ve aracın motoruna da ciddi zararlar vermesi söz konusu olabilir. 

Hortum girişinde terleme ne demek?

Günümüzde üretilen turbo beslemeli araçların intercooler hortum bağlantılarında araç bellibir kilometreye geldikten sonra terleme oluşması normal bir durumdur.bu terlemeler sistemde oluşan yağ buharından meydana gelir ve sistemin ek yerlerinde kelepçe bağlantı noktalarında görülür. bu tip terlemeler periyodik bakımlarda takip edilmelidir. yağ kaçağına dönüşme eğilimi gözlendiğinde sistem bir bütün olarak kontrol edilmelidir.Oto ekspertiz tarafından kontrol ettiriniz.

Yerine sabit değil oynuyor, ne demek?

İntercoll içerisinde havayı soğutan bir radyatör dür. araç süratlendikçe karşılaştığı hava artar,yerine sabitlenmemiş yada bağlantı elemanları kırılan bir intercoll radyatörü oynamaya başlar aracın bir yerine çarptığında serpantini zarar görebilir, hareket etmesi sebebiyle hortumu gevşer yada zarar görebilir hatta deline bilir.. kontrol ettiriniz.

İntercoller da aşırı deformasyon var;ne demek?

Hava soğutma radyatörü olarak görev yapan intercoller üzerinde ezilme,bükülme,eğrilme,serpantinin de kapanma olduğunda soğutma kapasitesi düşer ve görevini tam anlamıyla yerine getiremez,turbo sisteminde ısınan havayı soğutma yeteneğini kaybeder.. aşırı deforme olmuş intercoller ın değişimini sağlayınız.

 

 

Diğer Yayınlar

İstanbul da Nerede Oto Ekspertiz Yaptırabilirim?
Oto Ekspertiz Uygulaması
Zafer Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yunus Emre Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yeşilkent Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Yenikent Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Üçevler Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Turgut Özal Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Talatpaşa Mahallesi En Yakın Oto Ekspertiz
Şehitler Mahallesi Oto Ekspertiz
phone 0212 854 33 33