Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!

Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!

1- Yağmur Kaydırıcı Sprey


Yağmur kaydırıcı spreyler, aracınızda bol yağışlı havalar başlar başlamaz bulundurmanız gereken en önemli ürünlerden biri. Yağmurlu bir havada sileceklerinizin yetmediği durumlar meydana gelebilir. Ya da sileceklerinizin kaldırabileceği hızdan fazla bir hızda yağan fırtınalı bir yağmura yakalabilirsiniz. Yağmur kaydırıcı bu spreyleri kolay bir şekilde cam yüzeyine uygulayarak 10.000 ile 15.000 km arasında aktif kalabilen özelliği sayesinde yağmurdan, fırtınadan daha az etkilenerek sürüş güvenliğinizi daha da arttıracaksınız.


 

2- Buğu Önleyici Sprey


Buğu önleyici spreyler, aracın dışındaki ve aracın içindeki havanın farklılaşmasından ortaya çıkan camdaki buğulanma durumuna karşı etkili ürünlerdir. Bu gibi durumlarda gerçekten yolu veya önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz. Bazı araçlarda bunun için cama yönlendirilmiş hava kanalları vardır. Bu sayede iç camda oluşan buğu bu kanallar aracılığı ile çözülebilmekte. Ancak işini sağlama almak isteyen ve bununla uğraşmak istemeyen kullanıcıların ise “Buğu Önleyici Sprey” kullanmasında büyük fayda vardır.3- Buz Çözücü Sprey


Havalar soğuduğunda, özellikle sıfır derecenin altındaki havalarda, cam üzerinde birikmiş olan yağmur damlaları, yağmur suyu, nem, sabah aracın üstüne düşen çiğ tanelerinin sıfırın altındaki hava yüzünden donarlar. Bu donmuş yağmur ve çiğ taneleri camın üzerinde ince veya kalın buz katmanları oluşturmaktadır. Bu buz katmanlarından kurtulmanın bir yolu, elinize aldığınız bir kar kazıyıcı aracılığıyla fiziksel güç uygulamak sureti ile buzun cam üzerinden atılmasıdır. Ancak çok ama çok pratik ve basit bir yolu daha var. Bu da satın alacağınız bir Buz Çözücü Sprey’i buzun üzerine sıkmak olacaktır. Sadece bu kadar. Spreyi camdaki buzun üzerine sıkarak, buzlanmadan çok hızlı ve pratik bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.

 

4- Özel Cam Temizleme Suyu


Aracınızı yıkadıktan sonra ya da aracınızı sildikten sonra cam üzerinde mutlaka bazı izler kalacaktır. Bu izler özellikle gece yolculuklarınızda karşıdan gelen araçların far-uzun far gibi ışıklarına maruz kaldığında, belirginleşerek görüşünüzü anlık kısıtlayacaktır. Özellikle yüksek sürat veya gece yolculuklarında bu tarz anlık görüş kayıpları olası bir kazaya, can kaybına mâl olacak kazalara dâhi yol açabilir. Bu sebep ile sadece bu iş için üretilmiş cam üzerinde silindikten sonra iz bırakmayacak Cam Temizleme Suyu/Solüsyonu kullanmak hayat kurtarabilir. 

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33