Ana Sayfa > Blog > Ekspertiz Raporu >

Yakıt Deposu Nasıl Kontrol Edilir ? - Oto Ekpsertiz

Yakıt deposu üzerinde ezik sürtme var. ne demek?

Yakıt deposu araçların alt kısmında bulunan sürüş sırasında yolda bulunana cisimlere temas edebilen metal yada plastik tank dır.depo üzerinde görülen ezik depo içerisinde bulunan yakıt seviye şamadırasının hatalı yakıt seviyesi göstermesine yada dalgıç yakıt pompasının sesli çalışmasına sebep olabilir.depo üzerindeki ezik yada sürtmenin yakıt kaçağına sebep olmadığından emin olunmalıdır. SİSTEM KONTROL EDİLMELİDİR.

Yakıt depo hortumlarında terleme var. ne demek?

Yakıt deposu üzerinde depo dolum ve yakıt giriş, çıkış hortumları bulunmaktadır. Bu hortumların bağlantı noktalarında kelepçe gibi sızdırmazlık ve sabitleme elemanları bulunur. hortumlar üzerinde oluşan yırtık,delik yada kelepçe üzerinde gevşeme hortum bölgelerinde terleme oluşturabilir. sistem hortumlarını ve depo hava tahliye sistemini kontrol ettiriniz.

Depo bağlantı kuşaklarında boşluk var. ne demek?

Yakıt depoları araç gövdesi altına kuşak gibi askı elemanları ile sabitlene bilmektedir.Zamanla depoyu taşıyan kuşaklar gevşeme görülebilir gevşek kuşaklar içerisinde depo titreşime maruz kalarak delinme oluşabilir. Depo bağlantılarını kontrol ettiriniz.

Yakıt depo üzerinde sızdırma var. ne demek?

Yakıt deposu üzerinde bir çok hortum conta gibi bağlantı ve sızdırmazlık elemanları bulunur.Depo üzerinde görülen yakıt sızıntısı ACİLEN kontrol edilmelidir. YAKIT PARLAYICI VE ALEVLENİCİ bir kimyasaldır.

Yakıt depo hortumlarında kaçak var. ne demek?

Yakıt deposu üzerinde bir çok hortum conta gibi bağlantı ve sızdırmazlık elemanları bulunur.Depo üzerinde görülen yakıt sızıntısı ACİLEN kontrol edilmelidir. YAKIT PARLAYICI VE ALEVLENİCİ bir kimyasaldır.

Yakıt depo bağlantısı boşta. ne demek?

Yakıt depoları araç gövdesi alt kısmına kuşak-askı-kelepçe-civata gibi farklı sistemler ile sabitlenir. Bu elemanlarda meydana gelen gevşeme,kopma deponun bulunduğu kısımda hareket ederek temas etmemesi gereken kısımlara temasına sebep olur. Depo içerisinde yanıcı ve parlayıcı yakıt bulunur. ACİLEN depo bağlantılarını kontrol ettiriniz.

 

Diğer Yayınlar

Samsun Oto Ekspertiz
AdBlue Nedir? Ne İşe Yarar?
TÜRKİYE’DE SATILAN 50.000.000 TL’LİK EN PAHALI ARABA !
Az Rastlanan Trafik Levhalarının Anlamları
Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?
Yağmurlu Havalarda Hayat Kurtaracak 4 Ürün!
Motorlar Neden Aşırı Isınır? Motor Neden Hararet Yapar?
Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?
Gösterge Paneli Arıza Lambaları Anlamları
Kışa Hazırlık! Kışın Aracınızda Bulunması Gerekenlerin Listesi!
Oto Ekspertiz

EFT Ekspertiz

iPhone ve Android Uygulaması

phone 0212 854 33 33